Home » 2022 » martie

Monthly Archives: martie 2022

Campionatul European U23

Luptătorul de stil greco-roman, Vitalie Eriomenco (60 kg) cucerește medalia de bronz la Campionatul European U23, de la Plovdiv (Bulgaria). Finala mică Vitalie l-a învins pe Mucremin Aktas (Turcia) cu scorul de 6-4. Felicitările noastre sportivului şi antrenorilor Roman Zgardan şi Mihail Cucul. Mulțumiri Clubului Sportiv „Heracle” şi domnului Damian Raileanu.

Victorie pentru Anastasia Nichita la Campionatul European U23 de la Plovdiv! Discipola ŞSRO a învins-o în finala mare pe Magdalena Urszula Glodek (POL) cu scorul de 12-0, astfel adjudecându-şi din nou titlul de campioană europeană. Felicitări pentru această performanță, pentru motivație şi perseverență Anastasiei şi antrenorilir Tudor Cîrlan şi Anatolie Guidea. 🥇🏆🇦🇩💐💐💐

Secția de gimnastică ritmică a Şcolii Sportive a Rezervelor Olimpice a participat pe data de 19.02 2022 la turneul internaţional „Valentinca” desfăşurat în oraşul Odesa, Ucraina. Gimnastele noastre au urcat pe podiumul de premiere la toate categoriile de vârstă, reuşind să înceapă cu brio sezonul competițional din acest an. Felicitări antrenorilor si micilor sportive! 💐💐💐

Anastasia Nichita a cucerit aurul la World Ranking Series tournament-Yasar Dogu Vehbi Emre & Hamit Kaplan, desfasurat în Turcia!🏆🥇 Felicitări Anastasiei şi antrenorilor săi Tudor Cîrlan şi Anatolie Guidea pentru acest frumos început de an competițional. 💐💐💐💪