Home » 2023 » martie

Monthly Archives: martie 2023

🥊Discipolii şcolii din secția BOX, au participat la Campionatul Republicii Moldova, tineret desfăşurat în data de 28.02- 04.03.2023 în mun.Bălți.
Abramțov Ivan.
Aducem Felicitari sportivilor şi echipei de antrenori: Ciobanu Tudor, Vreme Andrei şi Pleşca Mihail!!!💐💐💐
💐💐💐A doua medalie în cadrul Ranking Series”Ibrahim Mustafa”, pentru Moldova, cucerită de Anastasia Nichita.
Anastasia s-a clasat pe poziția a 2-a pe podium de premiere.
A învins sportive din Egipt, India și Ucraina.
În finala mare a cedat la un punct în fața reprezentantei Ucrainei Yuliia TKACH.
Felicitări Anastasia, felicitări antrenorilor Tudor Cîrlan, Anatolie Guidea.
🇲🇩🤼♀️🥈
💐💐💐𝐀𝐥𝐞𝐱𝐚𝐧𝐝𝐫𝐢𝐧 𝐆𝐮𝐭̧𝐮, 𝐝𝐢𝐧 𝐧𝐨𝐮 𝐩𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦!
Alexandrin Guţu tocmai a cucerit medalia de bronz în cadrul categoriei 77 de kilograme la turneul internaţional „Ibrahim Moustafa”, ce se desfăşoară la Alexandria, în Egipt!
Luptătorul din Republica Moldova l-a învins cu scorul de 6-4, cu câteva minute în urmă, pe suedezul Per Albin Olofsson.
El a condus la un moment dat cu 5-0.
În colţul său a stat antrenorul Mihail Cucul.
Guţu reuşeşte, aşadar, a doua clasare pe podium în 2023 la un concurs UWW din circuitul Ranking Series, după ce la începutul acestei luni a obţinut argintul la „Zagreb Open”!
Aducem MULȚUMIRI întregei echipe de antrenori şi Clubului Sportiv „HERACLE”!!!💐💐💐
🎉🎉🎉Aducem felicitări sportivilor, multumiri tuturor antrenorilor implicați și Clubului sportiv HERACLE, în special domnului președinte Damian Railean, pentru noile perfeormanțe obținute de sportivii noștri la cele două competiţii de lupte greco-romane desfăşurate în acest weekend la Belgrad.
Rezultatele obţinute la 𝐒𝐞𝐫𝐛𝐢𝐚𝐧 𝐎𝐩𝐞𝐧 (categoria de vârstă U20 – juniori) sunt următoarele:
🥇 Maxim Sarmanov – locul 1 (categ. 55 kg)
🥇 Pavel Denisenco – locul 1 (categ. 60 kg)
🥇 Vitalie Eriomenco – locul 1 (categ. 63 kg)
🥇Vasile Zabica – locul 1 (categ. 72 kg)
🥇 Mihai Guţu – locul 1 (categ. 82 kg)
🥇 Rostislav Covali – locul 1 (categ. 97 kg)
🥉 Anatolie Tincu – locul 3 (categ. 55 kg)
Rezultatele obţinute la 𝐓𝐫𝐨𝐟𝐞𝐮𝐥 𝐁𝐞𝐥𝐠𝐫𝐚𝐝𝐮𝐥𝐮𝐢 (categoria de vârstă U17 – cadeţi) sunt următoarele:
🥇Victor Postica – locul 1 (categ. 48 kg)
🥇Bogdan Alin Muraru – locul 1 (categ. 60 kg)