Home » 2018 » aprilie

Monthly Archives: aprilie 2018

Turneul Internațional ”Petko Sirakov-Ivan Iliev”

31081363_10211388037958898_95809513846234101_nAur pentru discipolii Școlii Sportive a Rezervelor Olimpice la Turneul Internațional ”Petko Sirakov-Ivan Iliev”, rezervat U23.
Turneul s-a desfășurat în or. Ruse, Bulgaria în perioada 18-22 aprilie 2018.
Saculțan Maxim a cucerit aurul în categoria de greutate 65 kg, trecînd în optimi de turcul Dogan Utku 4-0, în pătrimi de reprezentantul Bulgariei cu scorul de 4-1, în semifinală a reușit victoria contra reprezentantului Turciei Kar Ibrahim astfel a ieșit în finala mare unde cu scorul de 3-1 l-a învins pe bulgarul Ivanov Dimitar.
Alt reprezentant al ȘSRO care s-a rîvnit de medalia de aur este Andrian Grosul, 79 kg.
Primul loc a fost adjudecat în lupta cu sportivul din Kazahstan Mukhtarov Naib, 3-1.
De asemenea, de menționat și evoluția lui Bunici Vitalie, 61 kg care a cedat la limită în fața sportivului din Kazahstan Talgat Syrbaz.

Sincere felicitări tutror sportivilor noștri și staffului de antrenori !!!

Denis Vieru, s-a urcat pe podium la Turneului Internațional Grand Prix Antalya

30221776_2019113035017219_3409862374126324426_n

Discipolul Școlii Sportive a Rezervelor Olimpice, Denis Vieru, a reușit performanța de a se clasa pe podiumul de premiere a , ce a avut loc în perioada 06-08 aprilie 2018, or.Antalya (Turcia).
Judokanul Denis Vieru s-a clasat pe locul II în categoria de greutate -66 kg, cedînd în fața georgianului NINIASHVILI Bagrati.
Felicitările noastre și multe succese în continuare.

Distincții de stat pentru Anastasia Nichita şi Tudor Cîrlan

Multipla medaliată la Campionatele Europene şi Mondiale Anastasia Nichita şi antrenorul acesteia dl Tudor Cîrlan au fost decoraţi de Președintele Republicii Moldova, dl Igor Dodon, cu următoarele distincţii de stat:
Anastasia Nichita – medalia „Meritul Civic”